Hádžem Vám rukavicu: „Nech sa páči“.

Autor: Tomas Spurny | 9.3.2007 o 10:53 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  4307x

Milí blogeri. Vo svojej doterajšej jednorazovej blogovej „praxi" som podľa niektorých mojich známych zaznamenal úspech (môj príspevok nájdete tu). A ako to už býva, ak máte úspech, začne vás to baviť. Nuž aj ja sa odvtedy, pokiaľ mi to čas dovolí, snažím čítať niektoré blogy. Najmä SME, Trend a HN. A páčia sa mi.

Kedysi dávno som chcel byť spisovateľom a okrem hry osudu mi v tom zabránila najmä apriórna úcta k potenciálnym čitateľom. Predstava, že sa živím písaním (čiže remeslom, ktoré predpokladá nutnosť nenudiť a zaujať čitateľa), mi totiž nastolila vážnu otázku, či by som sa takto dokázal aj uživiť. Hry osudu sú však nevyspytateľné. V živote som už naozaj robil všetko možné. Napríklad teraz zhodou okolností vediem VÚB banku. A nielen to, ako jej šéf sa chystám blogovať.

Bankári mávajú povesť uzavretých a nudných chlapíkov (bankárky samozrejme nieJ), ktorí sú zahrabaní v číslach a vedia najmä počítať. Takáto profesionálna výbava sa práve nezlučuje s ambíciou „nenudiť" a „zaujať". Napriek tomu sa pokúsim byť zaujímavým blogerom, ktorý Vás nudiť nebude. Aj keď počítať viem, samozrejme, lepšieJ.

Je zrejmé, že budem písať najmä o bankách a bankovníctve ako takom. Nemusí to byť totiž vždy nudné. Banky sú súčasťou života každého z nás a často sa stávajú objektom vášnivých diskusií.

-                    Sú zlé, alebo dobré?
-                    Sú nenásytné, alebo iba chcú primeraný zisk?
-                    Informujú pravdivo, alebo niekedy zavádzajú?
-                    Je klient ich pánom, alebo iba prostriedkom na zarábanie peňazí?
... atď.

Tém  je viac a nie všetky mi napadnú, čo je zároveň aj dôvodom tohto zatiaľ nie konkrétneho blogového antré. A tu sa otvára priestor pre vás. Ak Vám nejaké dobré tipy napadnú, napíšte ich a ja sa im pokúsim postupne venovať. Nesľubujem, že každej, ale budem sa snažiť. Beriem to tak, že Vám tak trochu hádžem rukavicu, ktorú dúfam zdvihnete.

Inak, hneď v prvom naozajstnom blogu chcem položiť otázku, prečo banky pokutujú svojich klientov. Článok mám síce celý v hlave, ale ešte som ho nestihol napísať - verím že to bude budúci týždeň. Hotový mám zatiaľ iba titulok a ten znie: Bankoví dinosauri a pokutovanie klientov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Marián Leško

Kováčik je naozaj špeciálny prokurátor. Ako chráni mocných?

Prokuratúra ochraňuje privilegovaných.


Už ste čítali?