Hádžem Vám rukavicu: „Nech sa páči“.

Autor: Tomas Spurny | 9.3.2007 o 10:53 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  4301x

Milí blogeri. Vo svojej doterajšej jednorazovej blogovej „praxi" som podľa niektorých mojich známych zaznamenal úspech (môj príspevok nájdete tu). A ako to už býva, ak máte úspech, začne vás to baviť. Nuž aj ja sa odvtedy, pokiaľ mi to čas dovolí, snažím čítať niektoré blogy. Najmä SME, Trend a HN. A páčia sa mi.

Kedysi dávno som chcel byť spisovateľom a okrem hry osudu mi v tom zabránila najmä apriórna úcta k potenciálnym čitateľom. Predstava, že sa živím písaním (čiže remeslom, ktoré predpokladá nutnosť nenudiť a zaujať čitateľa), mi totiž nastolila vážnu otázku, či by som sa takto dokázal aj uživiť. Hry osudu sú však nevyspytateľné. V živote som už naozaj robil všetko možné. Napríklad teraz zhodou okolností vediem VÚB banku. A nielen to, ako jej šéf sa chystám blogovať.

Bankári mávajú povesť uzavretých a nudných chlapíkov (bankárky samozrejme nieJ), ktorí sú zahrabaní v číslach a vedia najmä počítať. Takáto profesionálna výbava sa práve nezlučuje s ambíciou „nenudiť" a „zaujať". Napriek tomu sa pokúsim byť zaujímavým blogerom, ktorý Vás nudiť nebude. Aj keď počítať viem, samozrejme, lepšieJ.

Je zrejmé, že budem písať najmä o bankách a bankovníctve ako takom. Nemusí to byť totiž vždy nudné. Banky sú súčasťou života každého z nás a často sa stávajú objektom vášnivých diskusií.

-                    Sú zlé, alebo dobré?
-                    Sú nenásytné, alebo iba chcú primeraný zisk?
-                    Informujú pravdivo, alebo niekedy zavádzajú?
-                    Je klient ich pánom, alebo iba prostriedkom na zarábanie peňazí?
... atď.

Tém  je viac a nie všetky mi napadnú, čo je zároveň aj dôvodom tohto zatiaľ nie konkrétneho blogového antré. A tu sa otvára priestor pre vás. Ak Vám nejaké dobré tipy napadnú, napíšte ich a ja sa im pokúsim postupne venovať. Nesľubujem, že každej, ale budem sa snažiť. Beriem to tak, že Vám tak trochu hádžem rukavicu, ktorú dúfam zdvihnete.

Inak, hneď v prvom naozajstnom blogu chcem položiť otázku, prečo banky pokutujú svojich klientov. Článok mám síce celý v hlave, ale ešte som ho nestihol napísať - verím že to bude budúci týždeň. Hotový mám zatiaľ iba titulok a ten znie: Bankoví dinosauri a pokutovanie klientov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kaddáfí zachránil nemecký klub. Niečo za to však chcel

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.


Už ste čítali?